Sıkça Sorulan Sorular


Her marka/model ADSL kurulumu yapılır. Kurulumun yapılabilmesi için servis sağlayıcınızın (türk telekom, smile, koç.net, superonline vs.) size vermiş olduğu DSL abone bilgilerinin (kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi) mevcut olması gerekir.
Bilgisayarınızın sistem özelliklerinde işletim sisteminin yüklendiği tarih bilgisi mevcuttur ve bu bilgi format sonrası teyit etme ve bilgilendirme amacı ile müşteriye gösterilir. Windows+R tuşuna basın, çalıştır sekmesinde cmd yazın ve systeminfo olarak yazdığınızda karşınıza format tarihi çıkacaktır.
Tamir ettiğimiz bilgisayarların hiç birinde bugüne kadar çalıntı veya donanım değiştirme gibi olaylar kesinlikle olmamıştır. Yine de müşterinin talep ederse, ürün/donanım resimleri çekilebilir veya parça seri numaraları alınabilir. Böylelikle herhangi bir değişikliğin söz konusu olup olmadığı anlaşılır. Bozulan, zarar gören bilgisayar ve bilgisayar parçalarını orjinali/muadili ile ücretsiz olarak değiştirilir. Sorunlu, kullanım ömrü dolmuş ürün ve parçalar bu garanti kapsamına dahil değildir.
İster evinizde, ister işyerinizde, isterse de kendi işyerimizde olsun, hiçbir şekilde müşteriye ait dosya ve klasörleri incelemez, göz atmaz, kopyalamaz ve her ne amaçla olursa olsun yayınlamaz. Müşteri güvenliği ve müşteri gizliliği esastır. Bugüne kadar da benzeri bir olay söz konusu olmamıştır.
Bilgisayarınızın depolama birimi (hdd, harddisk) üzerinde birden fazla fiziksel alan (C:Sürücü, D:Yerel Disk, E:Yeni Birim vs.) oluşturulmuşsa ve verileriniz bu bölümde ise, genel format işleminde, sadece C: sürücüsü biçimlendirildiği için, diğer bölümlerdeki verileriniz aksini belirtmediyseniz silinmez. Ancak C: sürücüsü, yani “Masaüstü” ve “Belgelerim” klasörü dahil “Program Files” da bulunan tüm programlarınız ve ayarlarınız silinecektir.
Televizyonun Ekranda yatay çizgiler meydana gelmesi televizyonunuzun crt yani tüplü modellerden ise vertikal dikey saptırma katından kaynaklanan bir arızadır, plazma model bir cihaz ise bufer katındandır düşük bir ihtimalde olsa ekrandan da yapabilir, lcd veya led ise ctrl kartı veya ekranın kendisinden kaynaklanıyordur, bu tip bir arızanın giderilmesi tüm modellerde ortalama bir tamir maliyeti çıkaracaktır.
Lcd, led, tüplü, projeksiyon, plazma tümünde meydana gelebilecek sorunlardan bir tanesidir bu arıza lcd lerde meydana geldiğinde t-con kart yada panel yani ekranın kendisinden yapma olasılığı yarı yarıyadır t-con kart arızası ise tamiri mümkündür ancak panelden kaynaklanıyorsa maliyeti yüksek olacağından yenisinin alınması daha iyi bir seçim olacaktır, Led modeller içinde yukarıda yazdıklarımız aynen geçerlidir, Plazmalarda ise durum biraz daha farklıdır sık rastladığımız arızalardan bir tanesidir, arıza genellikle y-sus adıyla geçen karttan kaynaklanmaktadır ve kartın yenisi ile değişmesi ile arızanın çözümüne ulaşmış oluyoruz, plazmalara bu arızayı verdiren bir diğer kart ise bufer kartıdır bu kart genelde iki parçadan oluşur biri üst diğeride alt ve arıza yapan kart yenisi ile değiştirildikten sonra sorun ortadan kalkar.
Televizyonda Bu arızanın sebeplerinin başında en sık rastladığımız şey power kontrol ünitesinin çıkış katındaki elektrolitik kondasatörlerin değer kaybetmelerinden ileri gelmesidir. Ve böyle bir durumla karşılaştığınızda size önerimiz cihazınızı daha fazla zorlamadan servisten yardım almanızdır, Eğer bu şekilde kullanmaya devam ederseniz ana karta(mainboard) zarar verme ihtimali yükselir ve arızanın giderilmesi çok daha maliyetli olabilir.
Notebook bataryasının şarj olmama problemi bir çok nedenden kaynaklanmaktadır.Bunaları sıralayacak olursak; 1. Batarya kullanım ömrü bitmiştir 2. Şarj adaptörünüzde sorun vardır 3. Şarj adaptörünüzün kablosunda kırılma vardır 4. Notebook anakart üzerinde devre problemi vardır 5. Notebook batarya giriş soketinde hasar meydana gelmiştir. 6. Notebook adaptör giriş yuvası arızası yada temassızlığı
Televizyonlarda Bu arıza en çok lcd’lerde meydana gelmektedir nedeni panel aydınlatmasını sağlayan floresanlara güç üreten invertör devresinin aşırı baskıya maruz kalıp invertör trafolarından birinin bozulmasından kaynaklanmaktadır, yada floresan lambalarından bir tanesinin yanmasıdır, tamiri mümkün ve bu tarz arızalar için yedek parça stokumuz mevcuttur.